ShipSpotting.com
Login: Lost Password? SIGN UP
Ship Photo Search
Photo Search - Advanced Search

JUGOSLAVIJA - IMO 7047071

Full Screen - Add Comment - Bookmark this photo - Edit Info
Get thumbnail code to post in forum, blog or homepage

New! View the summary page for this ship!
Photo Details
Photographer:Bartul Silic [View profile]Title:JUGOSLAVIJAAdded:Mar 19, 2006
Captured:IMO:7047071Hits:1,656
Photo Category: General cargo ships built 1970-1979 (Over 3000gt)
Description:
Somewere in Japan 77.

1970/Kurushima, Hashihama as "MIYOSHI MARU" 5708gt.
76 JUGOSLAVIJA - 76 VIET NAM-NAM TU - 00 SILVERY FALCON
Vessel Identification
Name:Silvery Falcon
IMO:7047071
Former name(s):
- Viet Nam Nam Tu (Until 2000)
- Jugoslavija (Until 1977)
- Miyoshi Maru (Until 1976)
Technical Data
Vessel type:General Cargo
Gross tonnage:4,929 tons
Summer DWT:9,111 tons

Additional Information
Status:Dead
Build year:1970
AIS Information
AIS information: N/A
More Of This Ship
MIYOSHI MARU
© hiromaru
More Of: This Photographer - This Ship - This Ship By This Photographer

Photo Comments (7)

Comments sorting method :
Marko Bacelic on Mar 20, 2006 00:34 (12 years ago)
Ekipa svaka cast!!!
Pozdrav svima-Marko
Milko Kronja on Mar 19, 2006 20:28 (12 years ago)
Petre, nisam sumnjao da ćeš iznevjeriti. Drago mi je jer uopće nisam imao pojma o ovom brodu, nije čudo, jer je po ovim podacima plesao vrlo malo u Yu-floti, a nema ga u podacima o kretanju brodova ( možda je bilo u Pomorskoj večeri ? ).
Živilo bratstvo Jugoslavije i Vijetnama, samo bi bilo zanimljivo doznati šta su dobili zauzvrat, možda štogod riže, vozili su onda brodovi Jadroplova i Jugolinije, u svakom slučaju manji fijasko nego gradnja brodova u Puli sedamdesetih za Sudan, plaćanje u protuvrijednosti pamuka, kojem je nakon toga pala cijena, pa su fino popušili, a nije bilo uputno tužiti bratske nesvrstane zemlje, nego se sve zataškalo.

Pozdrav-Milko
Bartul Silic on Mar 19, 2006 15:56 (12 years ago)
Bog svima!! tocni su navodi od Petra,posada Mediteranske plovidbe medju kojima je bio i moj otac kao vodja palube su preuzeli brod u Japanu.Ovu sliku sam dobio za scan
od Medplova.Pozdrav svima Bartul
Bartul Silic on Mar 19, 2006 15:54 (12 years ago)
Bog svima!! tocni su navodi od Petra,posada Mediteranske plovidbe medju kojima je bio i moj otac kao vodja palube su preuzeli brod u Japanu.Ovu sliku sam dobio za scan
od Medplova.Pozdrav svima Bartul
Vedran Mlacic on Mar 19, 2006 14:33 (12 years ago)
Kao Vietnam Namtu
http://www.shipspotting.com/modules/myalbum/photo.php?lid=27466
Adio
Petar on Mar 19, 2006 13:23 (12 years ago)
E moji drugovi omladinci,
Jugoslavija je poklon jugoslavenske vlade bratskom Vijetnamu. Evo malo iz moje pismohrane:
1977. godina
U Haifongu obavljena primopredaja broda Jugoslavija. Spuštena Jugoslavenska zastava 11. siječnja i podignuta vijetnamska uz nazočnost ambasadora Jugoslavije i direktora Jugoagenta. Brod je sagrađen 1970. godine u Kurushima,Imabari kao novogradnja 638. Brod od 5.709 brt, 9.111 nosivosti imao je ugrađen MAN stroj 4.193 kW i razvijao je brzinu od 13,5 čvorova. Kršten je imenom MIYOSHI MARU koje je nosio do prodaje Jugoslaviji 1976. godine. Darovan Vijetnamu kao dar Jugoslavije pod imenom Vietnam Namtu plovio do 2000. godine. Brod je tad bio u vlasništvu državne kompanije Vietnam Sea Transport & Chartering Co, Sai Gon, Vietnam. Od 2000. godine mijenja ime u Silver Falcon i vlasništvo je Falcon Sh Co, Vietnam.
Milko Kronja on Mar 19, 2006 09:46 (12 years ago)
Bartule, šta je ovo ?
Za takav brod ni ja ne znam, vrlo vjerojatno je stranac, po gradnji je iz Japana, a da je slika malo starija, pomislija bi da je Udbin.
Pitat ću Petra ako zna šta više.

Pozdrav

Milko
Please Login to add a comment!

This photo has been shown 1,656 times since it was added to the site.

Copyright © 2018 All rights reserved View airplanes live at RadarBox24.com!